وبلاگ

بازاریابی نظرات

احتمالا اولین چیزی که درباره ی بازاریابی نظرات یا comment marketing به ذهنمان خطور می کند بک لینک ها و کامنت هایی است که در وب سایت شخصی خود زیاد به آن برخورده ایم. گرچه چند سالی است که به اندازه گذشته از آن استفاده نمی شود. با این وجود می توان روش های هوشمندانه ای برای بازاریابی شما و برندتان در بخش نظرات پیدا کرد تا اثر خود را با قدرت و نفوذش در بازدید های سایت شما نشان دهد.

چه چیزی بهتر از این ‌که مشتریان راضی شما با روایت تجربه موفق خود برای شما تبلیغ کنند. نزدیک به 70% افراد پیش از خرید یک محصول به نقد و بررسی یا نظرات مشتریان اعتماد می‌کنند. به همین خاطر توصیه می‌شود برای بازاریابی برند خود در کانال ‌های مختلف از نقد و بررسی یا نظرات مشتریان به زبان خودشان استفاده کنید.

به این آمارها توجه کنید:

88% مردم از خواندن نقد و بررسی یا نظرات مشتریان برای تعیین کیفیت یک کسب و کار استفاده می‌کنند.

72% مصرف‌کنندگان معتقدند یک نقد مثبت باعث اعتماد آن‌ها به یک کسب و کار می‌شود.

88% مصرف‌کنندگان به نقد و بررسی‌های آنلاین مانند توصیه‌های شخصی اعتماد دارند.

قابل‌اعتماد بودن (27%)، مهارت (21%) و حرفه‌ای‌گری (19%) مهم‌ترین ویژگی‌های شهرت یک کسب و کار است.

همه این‌ها حاکی از اهمیت نقد و بررسی مشتریان برای بازاریابی کسب و کار و برندینگ در بازار فوق رقابتی دنیای امروز است.

اهداف کامنت مارکتینگ

تا چندی پیش اهداف کامنت کارکتینگ را در سه مورد بر می شمردیم که شامل سئو سایت ، فروش بیشتر محصولات یا ارائه خدمات و بک لینک بود . اما اکنون برندینگ از اهمیت بیشتری برخوردار شد چرا که تدابیر گوگل برای ارزش گذاری سایت ها و کسب امتیاز از سوی مخاطبان افراد را به سمت داشتن برندی خاص کشانده است. تا با یک نظر ساده بدون لینک یا پیوندی اعتماد از دست رفته مخاطب را بدست آورند. با افزایش فروش مشتریان و کسب رتبه بهتر ما را در رسیدن به اهداف خود نزدیک کند.

چگونه بازخورد خوبی از نظرات خود بدست آوریم 

سعی کنید از نظرات وبلاگ به عنوان راهی برای ایجاد لینک به وب سایت خود استفاده نکنید. اگر می خواهید خود را در معرض دید قرار دهید ، فقط پست های مرتبط با وبلاگ در نظر بگیرید. بر اساس تخصص خود در این زمینه ، نظرات ارزشمند و مفیدی را اضافه کنید. برخی افراد این اظهار نظرها را از استراتژی بازاریابی آنلاین خود حذف می کنند ، زیرا ممکن است آنان را به عنوان اسپم یا تاکتیک کلاه سیاه و خاکستری در نظر بگیرند. اما اگر اظهار نظرها به درستی انجام شود ، می تواند یک شکل کاملاً قانونی از بازاریابی باشد که بتواند ترافیک خوبی برای شما ایجاد کند. هر نظری می تواند به چشم یک خود تبلیغی یا ارائه ای با ارزش ، این روند خطی را متعادل کند. در اینجا مواردی از نحوه جلوگیری مسدود شدن در سایت ها و رسیدن به یک بازخورد خوب برای شما آورده شده است.

وبلاگ های هدفمند و مرتبط با خودتان را در دسترس قرار دهید.

برای استفاده از هر فرصتی برای افزایش تغییر، باید نسبت به خود و برند خود در بین وبلاگ نویسان مربوطه و خوانندگان آنها آگاهی ایجاد کنید. وبلاگهای زیادی در زمینه صنعت من وجود دارد، اما یافتن وبلاگ های مرتبط در یک فیدر ممکن است کمی باعث تحقیق بیشتر و کامل تر شود.

روی سایت های تاثیرگذار تمرکز کنید.

در هر صنعت ، تعداد انگشت شماری تأثیرگذار هستند که نظرات و وبلاگ های آنها بیش از همه افراد دارای صحت بیشتری است. نظرات شما می تواند توجه این افراد را به خود جلب کند، در نهایت نام شما را به طرفدارانشان منتقل می کنند ، از شما می خواهند برای پست مهمان یا از طریق دیگری کاری انجام دهید. در معرض قرار گرفتن می تواند به شما کمک کند تا به افراد بالاتر از حد خودتان برسید.

ازپیوندها کمتر استفاده کنید.

یکی از اهداف کامنت مارکتینگ استفاده از بک لینک است. ولی با اینکه مدت زیادی است با وجود این هرزنامه ها ، از اظهارنظرها سوءاستفاده می شود ، خوانندگان می توانند با دیدن نظری با یک لینک بک دچارخصومت شوند. ممکن است آنها شما را به عنوان کسی که واقعاً می خواهد در گفتگو شرکت کند نبینند، بلکه به نظرشان شما کسی باشید که فقط به دنبال بک لینک است.

بیان سخنی ارزشمند

اگر سخنی به یادماندنی ندارید ، نظر خود را بیان نکنید. مسلماً افراد از سخنانی که به سادگی تکرار شده یا شامل مسائل مشابه است عبور خواهند کرد. از این گذشته ، شما می خواهید خوانندگان شما را به عنوان کسی که در صنعت باهوش و اهل دانش است به حساب آورند. مهمترین اصل این است که حرفه ای و با احترام بمانید و هرگز به توهین متوسل نشوید.

نظر خود را مختصر نگه دارید.

بیشتر افراد نمی خواهند برای خواندن نظرات طولانی و بیشتر از یک پاراگراف زمان صرف کنند. استفاده بی جا از عناوین ، تصویر آنان را خسته می کند. سعی کنید صحبت خود را در چند جمله و نکته بیان کنید.

از نظرات برای رسیدن به برندینگ بهره ببرید.

بهترین راه برای دستیابی به بازاریابی نظرات ، استفاده برای ایجاد شهرت است. همه وب مسترها به دنبال پیوند و ترافیک هستند ، اگر مخاطب از آنچه می گویید خوشش بیاید و چهره شما را به اندازه کافی ببیند ، کنجکاو می شود. در نتیجه برای آگاهی بیشتر در مورد شما ، بر روی نام شما را کلیک می کنند. با قرار گرفتن در معرض دید و ارسال های خوب ، خوانندگان احساس خواهند کرد که شما را می شناسند و هنگام مشاهده به نظرات شما اعتماد خواهند کرد.

نتیجه گیری

به اشتراک گذاشتن تجربه خریداران در وب سایت، وبلاگ و یا صفحات شبکه اجتماعی نشان از تعهد برند شما در دنیای واقعی است. یک نقد و بررسی مثبت از زبان مشتری می‌تواند کاری برای شما انجام دهد که به‌احتمال فراوان سایر ابزارهای بازاریابی قادر به انجام آن نیستند. به یاد داشته باشید این‌که به افراد بگویید کسب و کار شما در بازار بهترین است آن‌ها را به خرید از شما ترغیب نمی‌کند؛ اما شنیدن این پیام از دیگر مشتریان می‌تواند آن‌ها را به این کار وادار کند. پس اگر از نقد و نظرات مشتریان برای حمایت از برند خود در استراتژی بازاریابی‌تان استفاده نمی‌کنید الآن وقت تغییر است. زمان را برای بازگشت برندتان به شهرت از دست ندهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *