وبلاگ

رهبران موفق چگونه اند؟

رهبری در مورد عناوین، موقعیت یا قدرت نیست. هر فردی این توانایی و پتانسیل را دارد که دیگران را به سوی دستاوردهای بزرگ سوق دهد. رهبری یک الزام تعیین کننده برای بهترین کسب و کارها است. رهبری مؤثر در زندگی افراد تفاوت ایجاد می کند و در یک بازار رقابتی متمایزکننده است. و این کار همه است.

رهبر کسی است که به دلیل شخصیت و مهارت های خود، باعث می شود دیگران به نسخه بهتری از خود تبدیل شوند. با اینکه هر یک از رهبران سبک موفق منحصر به فردی دارند، اما همه آنها یک هدف را دنبال می کنند و آن راه اندازی کسب و کار موفق، پیشرفت و ایجاد انگیزه در افراد تیمشان برای بهتر شدن است.در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های کلی رهبران موفق، آشنا کنیم.

1-ویژگی های رهبران موفق | تأثیرگذاری بر دیگران

در ابتدای کار خود ممکن است با حضور در یک موضوع خاص در سازمان خود یا با مهارت گوش دادن فعال و ایجاد اجماع در میان تیم خود اقتدار را اعمال کنید. همانطور که پیشرفت می کنید، ممکن است با دانستن نحوه بیان مسیری که فکر می کنید شرکت باید در مرحله بعدی حرکت کند تأثیر خود را اعمال کنید.

برقراری ارتباط با دیگران مستلزم ایجاد اعتماد با همکارانتان است. بر درک انگیزه های آنها تمرکز کنید و آنها را تشویق کنید تا نظرات خود را به اشتراک بگذارند. سپس می توانید از این دانش برای ایجاد تغییر و نشان دادن اهمیت صدای آنها استفاده کنید.

2-شفافیت ویژگی مدیران موفق

بخشی از ایجاد اعتماد، شفاف بودن است. هرچه در مورد اهداف و چالش های سازمان بازتر باشید، درک نقش کارمندان و اینکه چگونه می توانند به صورت جداگانه در موفقیت کلی شرکت نقش داشته باشند، آسان تر است. این احساس ارزش و هدف سپس به سطوح بالاتری از مشارکت کارکنان تبدیل می شود. برای آشنایی با رفتار صحیح در محیط کار کلیک کنید.

به گفته محققان دانشگاه هاروارد در حالی که شفافیت اغلب برای ارتقای همکاری، اشتراک دانش و مسئولیت پذیری در نظر گرفته شده است، اما بیش از حد آن می تواند اثر معکوس داشته باشد.فضاهای کاری بسیار باز و داده های فراوان در زمان واقعی در مورد نحوه گذراندن وقت افراد باعث می شود کارمندان احساس آسیب پذیری  کنند.

3-ویژگی های رهبران موفق | ریسک پذیری و نوآوری

آزمایش برای ایجاد و حفظ مزیت رقابتی شرکت شما حیاتی است. رهبران بزرگ این را می شناسند و ریسک پذیری در شغل و نوآوری را در سازمان خود تشویق می کنند.

با ایجاد فرهنگی که پذیرای شکست باشد، کارکنان جرات بیشتری برای آزمایش تئوری ها یا ارائه ایده های جدید پیدا می کنند، زیرا می بینند که خلاقیت ارزش دارد. برای برخی از شرکت‌ها، این ممکن است به معنای آزمایش‌های ارزشمند باشد: آزمایشگاه نوآوری گوگل به هر یک از اعضای تیمی که روی پروژه‌ای کار می‌کردند، پاداش‌هایی ارائه می‌دهد که شرکت در نهایت تصمیم گرفت به محض اینکه شواهد نشان می‌داد که مقیاس نمی‌پذیرد، آن را بکشد. شکست خوردن امن است.

از این گذشته، زمانی که شرکت‌ها از آن مطمئن باشند پیشرفت‌های بزرگ اتفاق نمی‌افتد. اگر نیت خوبی داشته باشید، شکست ها اغلب به درس های تجاری ارزشمند تبدیل می شوند. در این رابطه مطالعه مقاله ترس از شکست پیشنهاد می شود.

4-انصاف ویژگی مدیران موفق

رهبری با استانداردهای اخلاقی بالا تعهد به انصاف را القا می کند، و این اطمینان را القا می کند که هم آنها و هم کارمندانشان قوانین بازی را رعایت می کنند. به همین ترتیب، هنگامی که رهبران انتظارات خود را به وضوح بیان می کنند، از چشم پوشی مردم اجتناب می کنند و اطمینان حاصل می کنند که همه در یک صفحه هستند.

کارمندان می خواهند در محیط خود احساس امنیت کنند و بدانند که مدیر آنها از آنها دفاع می کند با آنها منصفانه رفتار می کند و در نهایت آنچه را که برای کسب و کار مناسب است انجام می دهد. به عنوان یک رهبر، مهم است که با صداقت عمل کنید، هم برای ایجاد اعتماد در تیم خود و هم برای ایجاد رفتار الگو برای دیگران در سازمان. تقویت صفات انسانی برای یک رهبر ضروری است.

برای برخی افراد، “نفوذ” مانند یک کلمه کثیف به نظر می رسد. اما توانایی متقاعد کردن مردم از طریق درخواست‌های منطقی، احساسی یا مشارکتی یکی از ویژگی‌های مهم رهبران الهام‌بخش و مؤثر است. نفوذ با دستکاری کاملاً متفاوت است و باید به طور واقعی و شفاف انجام شود. نیاز به هوش هیجانی و اعتماد دارد. درباره اینکه چگونه تأثیرگذاری می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد، بیشتر بیاموزید.

5-قاطعانه عمل کنید

داشتن یک تصویر بزرگ از سازمان کمک می کند، زیرا شما را قادر می سازد فرصت های در حال ظهور را با اهداف و اهداف بلندمدت متعادل کنید.

هنگامی که تصمیمی گرفتید، به آن پایبند باشید، مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای تغییر تمرکز وجود داشته باشد. هدف شما این است که سازمان را به جلو ببرید، اما اگر نتوانید بدون تزلزل تصمیم بگیرید این اتفاق نمی افتد. رفتار قاطعانه در فضاهای رسمی از خصوصیات یک رهبر است.

6-قابلیت تفوی اختیار

تفویض اختیار یکی از مسئولیت های اصلی یک رهبر است، اما تفویض آن به طور مؤثر می تواند دشوار باشد. هدف فقط آزاد کردن خود نیست – همچنین امکان رشد گزارش های مستقیم شما، تسهیل کار تیمی، ایجاد استقلال و تصمیم گیری بهتر است. بهترین رهبران به منظور تفویض اختیار موثرتر با کارمندان اعتماد می کنند.

7-ارتباط از ویژگی های رهبران موفق

رهبری مؤثر و ارتباط مؤثر و موفق در هم تنیده شده اند. بهترین رهبران ارتباطات ماهری هستند که قادر به برقراری ارتباط به طرق مختلف هستند، از انتقال اطلاعات گرفته تا الهام بخشیدن به دیگران و مربیگری گزارش های مستقیم. و شما باید بتوانید به طیف وسیعی از افراد در هر نقش، جغرافیا، هویت اجتماعی و غیره گوش دهید و با آنها ارتباط برقرار کنید. کیفیت و اثربخشی ارتباطات بین رهبران در سراسر سازمان شما به طور مستقیم بر موفقیت استراتژی کسب و کار شما نیز تأثیر می گذارد. بیاموزید که چگونه ارتباطات مؤثر و مکالمات بهتر می تواند فرهنگ سازمانی شما را بهبود بخشد.

8-چابکی یادگیری

چابکی یادگیری توانایی این است که بدانید وقتی نمی دانید چه کاری باید انجام دهید چه کاری انجام دهید. اگر یک «مطالعه سریع» هستید یا می‌توانید در شرایط ناآشنا برتر باشید، ممکن است در حال یادگیری چابکی باشید. اما هرکسی می تواند با تمرین، تجربه و تلاش، چابکی یادگیری را تقویت کند. بررسی کنید که چگونه رهبران بزرگ، یادگیرندگان عالی با چابکی یادگیری قوی برای شروع هستند. آن ها از تکنیک های یادگیری سریع و آسان استفاده می کنند.

9-شجاعت

خوب صحبت کردن در محل کار ممکن است سخت باشد، چه بخواهید یک ایده جدید را بیان کنید، چه بخواهید به یک گزارش مستقیم بازخورد ارائه دهید، یا یک نگرانی را برای فردی بالاتر از شما اعلام کنید. این بخشی از دلیل این است که شجاعت یک ویژگی کلیدی رهبران خوب است. به جای اجتناب از مشکلات یا اجازه دادن به تضادها، شجاعت به رهبران این امکان را می‌دهد تا گام بردارند و کارها را در جهت درست پیش ببرند. یک محل کار با سطح بالایی از امنیت روانی و یک فرهنگ مربیگری قوی بیشتر از حقیقت و شجاعت حمایت می کند.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *